Opilci zaměstnali zlínské strážníky. Rekordmanka ležící ve výtahu nadýchala 3,8 promile

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Ani včasný nástup jara neinspiroval některé jedince k mírnější konzumaci alkoholických nápojů. Důkazem o tom jsou čtyři výtečníci, kteří z ulic Zlína putovali přímo na kroměřížskou záchytku. O událostech z posledních dní vyprávěl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

V pátek 18. března po poledni nalezla hlídka městské policie v centru krajského města ležícího sedmačtyřicetiletého muže, kterému se v tomto životě ještě nepodařilo zavadit o zaměstnání. „Během dopoledne byl ale přistižen při neúspěšném pokusu o krádež, který následně důkladně zapil alkoholem. Provedené orientační vyšetření prokázalo, že dotyčnému koluje v organizmu 3,5 promile alkoholu,“ sdělil Janík. Protože muž nedokázal kontrolovat své chování, následovalo lékařské vyšetření, po němž jej strážníci převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve stejný den v podvečer přijali oznámení o dalším ležícím muži strážníci z okrsku v Malenovicích. „O deset minut později již měli co do činění s pětaosmdesátiletým mužem z okresu Zlín, který dokázal komunikovat jen s největšími obtížemi. Koordinovaný pohyb ve vzpřímeném postoji byl ale již zjevně nad jeho síly. Aby také ne, když se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě 3,3 promile,“ uvedl Janík. Také tento příběh skončil na kroměřížské záchytce.

Ženy tentokrát nezůstaly pozadu

Že se podobné případy nevyhýbají ani něžnějšímu pohlaví, dokazují bohužel dva případy z pondělí 21. března. „Několik minut po půlnoci byla hlídka přivolána do podchodu v blízkosti obchodního centra, kde se v kabině výtahu uložila jednačtyřicetiletá místní žena. Důvodem ke ztrátě vlády nad svým tělem byla opět nezvládnutá konzumace alkoholu, kdy elektronický analyzátor zobrazil na displeji hodnotu takřka 3,8 promile,“ vylíčil Pavel Janík.

Druhá událost se pak odehrála v odpoledních hodinách ve čtvrti Letná, kam byli strážníci přivoláni k ležící dvaašedesátileté ženě z Kroměříže. „Ani ona nedokázala s hodnotou 3,3 promile kontrolovat své chování, a tak bylo i o jejím dalším osudu pro několik nejbližších hodin rozhodnuto. Obě podnapilé ženy strávily letošní první jarní den čekáním na vystřízlivění v protialkoholní záchytné stanici v Kroměříži,“ uzavřel Janík.

Foto: MP Zlín