Při požáru kravína v Janovicích se zranili tři lidé. Škoda je pět milionů

Foto: HZS Kraje Vysočina

JIHLAVA – Dvanáct jednotek hasičů zasahovalo včera dopoledne při požáru v Janovicích na Jihlavsku. Tři lidé se přitom zranili. Škoda byla předběžně vyčíslena na pět milionů korun.

Prostory kravína v Polné – Janovicích zachvátil v úterý 22. března kolem půl desáté dopoledne ničivý požár. Spolu s profesionálními hasiči vyjelo na místo i deset jednotek dobrovolných hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Z hořící stáje hasiči společně s pracovníky zemědělského družstva vyváděli býky. Celkem bylo ze stáje vyvedeno 179 býků. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Dostat požár pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo před půl dvanáctou dopoledne,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Kolem třinácté hodiny se hasičům podařilo požár zcela zlikvidovat. Dva hasiči a jedna zaměstnankyně družstva se při zásahu zranili a skončili v péči zdravotníků. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina