Rezidentní parkování se rozšíří v Králově Poli, Žabovřeskách i v Brně-střed

Ilustrační foto

BRNO – Od 1. dubna magistrát zavede rozšíření rezidentního parkování v Žabovřeskách a Králově Poli, v příštím roce je v plánu také provedení změn v městské části Brno-střed. Všechny nové oblasti budou patřit do návštěvnické zóny C.

„Situace v Žabovřeskách a Králově Poli nás přiměla k rozšíření rezidentního parkování na některé ulice, které spadaly do oblastí placeného stání, ale přímo na nich bylo možné parkovat bez omezení. Místní pak měli problém najít volná místa, protože se v těchto ulicích hromadila auta těch, kteří se chtěli vyhnout poplatku za parkování,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Od 1. dubna proto budou zavedeny modré zóny do ulice Eliášovy, Kameníčkovy, Sirotkovy, Fanderlíkovy, Palackého třídy a Matulkovy. Ti, kdo nemají oprávnění pro rezidenty a abonenty, zde musí uhradit parkovné v pracovní dny od 17 do 6 hodin. První hodina je zdarma, každá další pak za 20 korun. V zóně C nejsou umístěny parkovací automaty, k platbě je tedy nutné využít mobilní aplikaci, SMS nebo online parkovací automat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V následujícím roce se také přidá deset oblastí, devět z nich vznikne ve čtyřech etapách od června do října, a to Jílová, Červený kopec, Polní, Lerchova, Rezkova, Neumannova, Žlutý kopec, Dvorského a Pšeník.  Ceny pro rezidenty a abonenty jsou stejné jako v ostatních oblastech. Oprávnění je možné začít vyřizovat přibližně dva měsíce před zavedením modrých zón.