Vysočina je třetím nejoblíbenějším krajem, turisty vloni lákala hlavně na koně

KRAJ VYSOČINA – V anketě Kraj mého srdce skončila za rok 2021 Vysočina na krásném třetím místě. V osmi kategoriích ankety, kde návštěvníci hodnotili kraje podle svých vlastních zkušeností a obliby, získala Vysočina jedno pomyslné zlato, třikrát stříbro a jednou bronz.

Oproti loňsku si Vysočina o dvě příčky polepšila. Obdržela 14 268 bodů, jen o 1 286 méně než druhý Jihomoravský kraj. Vítězem ankety je Jihočeský kraj s 19 068 body.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Obliba Vysočiny u návštěvníků roste. „Dokázali si ji najít i v době, která cestovnímu ruchu vůbec nepřála. Ukazují to nejen umístění našeho kraje, ale i příznivá čísla návštěvnosti za uplynulý rok, podle nichž jsme si polepšili nejvíc ze všech krajů. Je to pro nás dobrá zpráva, která nám říká, že Vysočina turistům má co nabídnout,“ zhodnotil výsledek ankety náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.

Návštěvníci by na Vysočině vyrazili nejraději na koně a koňské stezky. V této kategorii jí přidělili nejvyšší počet hlasů ze všech českých krajů. Druhá místa získala v kategoriích Kam na výlet s dětmi, Kam na zimní dovolenou, Kam za zážitkem a adrenalinem a třetí místo v kategorii Kam na letní dovolenou pěší a cyklo.