Na Litovelsku hořely v noci pneumatiky, požár se rozšířil také na průmyslovou halu

Foto vše Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

LITOVELSKO – Dnes před třetí hodinou ranní přijali policisté oznámení o požáru pneumatik u haly v Nákle na Litovelsku. Požár se rozšířil také na průmyslovou halu. Škoda podle odhadu majitele dosahuje několika milionů korun.

Dnes před třetí hodinou ranní přijali policisté oznámení o požáru pneumatik u haly v Nákle na Litovelsku. Hořelo na venkovním prostranství asi 5×2 metry. Požár se rozšířil i na průmyslovou halu v těsné blízkosti, ve které se nacházely stroje a zařízení. „Z budovy hasiči postupně vynesli 13 tlakových nádob s nutností navazujícího ochlazování,“ uvedli hasiči na Twitteru. Plameny poškodily vnější plášť budovy, k zahoření došlo i uvnitř. Velké škody napáchalo také výrazné zakouření, žárem byla poškozena těžká technika – vysokozdvižný vozík a nakladač.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při požáru nedošlo naštěstí k žádnému zranění. Majitel předběžně odhadl škodu na několik milionů korun. Příčinu požáru zjišťuje policie ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru. Po vychladnutí požářiště bude provedeno jeho ohledání. „Na místo byl povolán specialista z odboru kriminalistické techniky a expertiz a psovod se služebním psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Na základě provedeného šetření a zjištěných skutečností bude stanovena právní kvalifikace události.