Zdrogovaný Zlíňan se nudil, tak si vymyslel bombu na poště

Ilustrační foto

ZLÍN – Na několik hodin zaměstnal v noci na dnešek policisty mladý muž z Malenovic. Ten na sebe upoutal pozornost poté, co pod vlivem drog vytočil linku 158 a oznámil, že na poště uložil bombu.

Na dané místo okamžitě vyrazily všechny dostupné policejní hlídky včetně psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Mezitím se kriminalisté zaměřili na volajícího muže. „Podle jeho projevu v telefonu bylo pravděpodobné, že byl v okamžiku telefonátu pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Již po několika málo minutách volajícího ustanovili podle dostupných informací a minulých zkušeností,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté z obvodního oddělení ze Zlína zadrželi pravděpodobného pachatele v místě jeho bydliště ve Zlíně – Malenovicích. Dechová zkouška u něj ukázala jen nízkou hodnotu, zkouška na přítomnost drog však byla pozitivní. „Překvapený osmadvacetiletý muž se přiznal, že zavolal na linku 158 a oznámil uložení bomby, i když žádnou výbušninu na poštu neuložil. Prý neměl co dělat, tak ho krátce před třetí hodinou ráno napadlo popovídat si s policisty,“ vysvětlila Kozumplíková.

Kriminalistický technik společně s psovodem a policisty z pohotovostního a eskortního oddělení prozatím ohledali budovu pošty. Potvrdili, že bomba uvnitř není.

Kriminalisté muže převezli k výslechu. „Zda se v tomto případě bude jednat o přestupkové nebo trestní jednání, bude jasné až po vyhodnocení veškerých okolností a informací, které vyplynou na povrch z průběhu prověřování,“ dodala Kozumplíková.