Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů ohromila návštěvníky na EXPU v Dubaji

Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů

ZLÍN – V rámci českého dnes na EXPO 2020 přijelo do Dubaje 20 hudebníků Filharmonie Bohuslava Martinů spolu s dvěma páry tanečníků Valašského souboru Kašava. Jejich vystoupení vyvolalo u návštěvníků velký ohlas. „Pro Filharmonii Bohuslava Martinů byla čest být součástí tohoto projektu. Věřím, že jsme dobře reprezentovali nejen zlínskou filharmonii, ale i statutární město Zlín a Zlínský kraj,“ řekl ředitel filharmonie Josef Němý.

V pondělí 21. března dopoledne po desáté hodině za zvuku české státní hymny zavlála na ústřední ploše Al Wasl Plaza česká vlajka, čímž na výstavišti započal Národní den České republiky. Důležitou součástí programu byla i zlínský filharmonie, kterou zastupoval smyčcový komorní orchestr a Žesťová harmonie. Hudebníci zahráli hlavně díla českých autorů, například od Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka nebo populární píseň Škoda lásky od Jaromíra Vejvody.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V rámci celého dne vystoupila filharmonie s tanečníky ještě čtyřikrát v půlhodinových blocích před českým pavilonem. Repertoár tentokrát zahrnoval klasická díla od Antonína Dvořáka nebo George Bizeta, zazněla však i moravská lidová hudba doplněná tancem nebo populární písně od Beatles.

Na český den se do Dubaje vydali i zástupci Zlínského kraje, konkrétně hejtman Radim Holiš a radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová. „Mám velkou radost, že zlínská filharmonie měla možnost představit se v rámci českého dne na veletrhu EXPO v Dubaji. Velký ohlas, který zde její vystoupení vyvolalo, svědčí o tom, že jde o hudební soubor světové kvality. Jsem na naše filharmoniky hrdý a děkuji jim za skvělou reprezentaci Zlínského kraji i celé naší země,“ vyzdvihl hejtman Holiš.

Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů
Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů
Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů
Foto: Filharmonie Bohuslava Martinů