Už v sobotu ráno vyjíždí opět výletní vlak Cyklohráček. Veze pro děti nové hry!

Foto: ČD

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V sobotu 26. března vyjedou po zimní přestávce opět víkendové rekreační vlaky, které spojují hlavní město s turisticky lákavými místy ve středních Čechách. Mezi nimi i oblíbený Cyklohráček.

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku pro malé i velké výletníky vyjede již do 9. sezony. Od 26. 3. 2022 opět každou sobotu, neděli i svátky od konce března až do konce října pojede dvakrát denně z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný.

Nové hry

Ve výletním vlaku Cyklohráček čeká na děti letos spousta nových herních prvků. Nové dřevěné nástěnné hry, motorické kostky, další houpací pytel v růžovém voze s balónky, mašinky v dětském koutku a spoustu dalších. První vyjíždí v 09:06 hod. z pražského hlavního nádraží.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

K vidění na trase

Podíváte se na nejhezčí pražskou železniční trať, tzv. Pražský Semmering, a přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostanete do středočeské Hostivice, odkud vláček pokračuje malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči.

Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček během sezóny navíc ještě šestkrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.

Mašinka v nové kabátě

Nedílnou součástí Cyklohráčku je od letošní sezóny motorová lokomotiva řady 714 v novém pestrobarevném nátěru. Její lak je laděn do barev všech čtyř herních vozů. Novinkou budou speciální letní jízdy vždy ve středu během hlavních prázdnin do zajímavých míst Středočeského kraje.

Více o Cyklohráčku
Aktuální DL leták na sezónu 2022 ke stažení 

Jízdné a rezervace