Ztraceného seniora vypátral policejní pes

HAVLÍČKŮV BROD – Šťastný konec mělo pátrání po muži, který ve čtvrtek odpoledne zmizel z domu na Havlíčkobrodsku. V noci jej nalezl psovod se psem a senior poté skončil v péči záchranářů, kteří jej převezli do nemocnice.

Případ se odehrál ve čtvrtek 24. března v obci nedaleko Světlé nad Sázavou. Senior si odpoledne vyšel na procházku po obci a okolí. „Následně se ale dostal až na místa, která neznal, vzhledem k rychle se zhoršující viditelnosti zabloudil a nebyl schopen najít cestu zpátky,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Zmizení seniora nahlásila rodina před jedenáctou hodinou večer s tím, že muž pobývá v obci teprve krátce a její okolí nezná. Rozběhlo se bleskové pátrání. Do hledání se zapojil i policejní psovod se psem, a právě díky tomu byla akce nakonec úspěšná. Pohřešovaného muže nalezli v lese nedaleko železniční tratě u obce Pohleď.

„Senior byl prochladlý, dezorientovaný a měl viditelná drobná poranění. Psovod muži poskytl potřebnou pomoc a odvezl ho do obce, kde ho převzala do péče zdravotnická záchranná služba,“ dodala mluvčí.