Video: Konopí pěstoval v podzemí ve třech kontejnerech, teď už však nezaseje

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Kriminalistům z Toxi týmu se podařilo odhalit, nedaleko od polských hranic pěstírnu konopí. Pro 42letého muže, který se nezákonné činnosti věnoval na Broumovsku si došla zásahová jednotka. Nyní mu hrozí za jeho pěstitelskou aktivitu až 12 let za mřížemi.

„Muž pěstoval ve speciálně upravených v zemi zakopaných 3 velkoobjemových přepravních kontejnerech, s vysoce sofistikovaným technologickým vybavením, takzvané INDOOR pěstírně, bez povolení rostliny rodu Cannabis. Vše maskoval farmářskou činností a legálním pěstováním konopí s nízkým obsahem THC,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté při prohlídce jeho domova dalších prostor našli a zajistili 196 kusů rostlin konopí. Z nich by hříšník mohl vyrobit 18 kilogramů sušiny a také minimálně 11 kilogramů usušeného rostlinného materiálu. Pokud by toto vše zpeněžil, tak by si přišel zhruba na 1,5 milionu korun. Policisté také našli veškeré vybavení k pěstování konopí.

„Zajištěné rostliny, včetně sušiny, společně se zajištěným vybavením pěstíren budou podrobeny znaleckému zkoumání,“ dodala mluvčí k úspěšné akci Toxi týmu.