Cestobraní vezme na cesty s čajem, k australským domorodcům i na nejvyšší horu Ameriky

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Hned do několika zemí světa se budou moct během jednoho dne vydat návštěvníci uherskohradišťského Cestobraní. Cestovatelský festival s podtitulem „Všude dobře, na Slovácku nejlíp“ se tentokrát uskuteční naživo s pěti přednášejícími, kteří návštěvníky ohromí svými netradičními zážitky. Přijít můžete v sobotu 23. dubna od 14 hodin do kina Hvězda.

Tomáš Pukšic vezme návštěvníky na cesty s čajem po Gruzii, Norsku, Srí Lance a Ukrajině a Alena Žákovská zas povypráví o australských domorodcích. Pavel Neoral zavzpomíná na cestu na nejvyšší horu Ameriky Aconcaguu a přiblíží, jak se cestovalo v době analogové. Petra Jelénková nabídne cestu na exotický Island a moderátor festivalu Jiří Eibensteiner bude mluvit na aktuální téma Ukrajina – jak a kdy začala válka?

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Organizátoři chystají v kině Hvězda i výjimečný doprovodný program. „Ve dnech před Cestobraním uvedeme dva vynikající filmy s cestovatelskou tematikou, Století Miroslava Zikmunda a Stingl – Malý velký Okima. V den konání festivalu bude na kopuli kina Hvězda hrát hudba a foyer proměníme v příjemnou odpočinkovou zónu,“ láká ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas.

O občerstvení se postará Lůca za Zahradního vegetu a taky velký znalec a milovník čajů Tomáš Pukšic bude mít v kině svůj stánek. V jednání je ochutnávka exotických rumů a další doprovodný program. „Přáli bychom si, aby se Cestobraní stalo celodenním inspirativním zážitkem včetně diskusí a příjemného setkávání. Vítány jsou celé rodiny,“ zve další z organizátorů, Marek Pochylý ze spolku Mysli Jinak.

Vstupenky na cestovatelský festival Cestobraní jsou k dispozici na webu Městských kin Uherské Hradiště. V předprodeji je možné je pořídit o 100 korun levnější a k dispozici je i rodinné vstupné. Další podrobnosti a novinky zveřejňují organizátoři, kterými jsou spolek Mysli Jinak, Městská kina Uherské Hradiště a festival Slovácké léto, ve facebookové události Cestobraní 2022. Záštitu nad festivalem převzal starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.