Na návštěvě okradl známého, pak se skrýval před policií

JIHLAVA – Pozvat si do bytu člověka s kriminální minulostí se nevyplatilo muži z Jihlavy. Díky návštěvě mu zmizel televizor, a tak se obrátil na policisty. Těm se provinilce podařilo po čtvrt roce dopadnout.

O případu, který se odehrál koncem loňského roku, dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na policisty se tehdy obrátil muž s oznámením o vykradení bytu, podezřelým měl být jeho známý. „Když byl na konci loňského roku u něho v bytě na návštěvě, využil situace, a když byl sám, odcizil televizor,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Policisté zjistili, že podezřelý muž měl se zákonem oplétačky už v minulosti a až do roku 2024 je v podmínce. Dopadnout jej však nebylo jednoduché. „Jde o osobu, která často mění místo svého aktuálního pobytu. Policisté vyhlásili po muži celostátní pátrání a minulý týden se ho podařilo zadržet v Brně,“ doplnila mluvčí.

Jak se ukázalo, ukradený televizor stihl recidivista mezitím prodat, ale policisté jej získali zpět a vrátili původnímu majiteli. Osmadvacetiletý muž z Brněnska byl obviněn z trestného činu krádeže. Případ policisté dále vyšetřují.