Plyšový Kryštůfek odbourá strach uprchlických dětí

BRNO – Sto plyšových maňásků od Nadačního fondu Kryštůfek získala darem Fakultní nemocnice Brno. Hračka pomáhá v záchranných vozidlech a nyní i ambulancích pro dětské uprchlíky z Ukrajiny.

Maňásek je často součástí sanitních vozů, záchranáři ho používají jako pojítko mezi nimi a malým pacientem, který je mnohdy vystresovaný odloučením od rodičů. Pracovníci hračku používají jako loutku, díky které snáze s dítětem navážou kontakt. Svou roli malého psychologa hraje i ve fakultní nemocnici, kde putovala první várka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Část jich směřovala na urgentní příjem, pohotovost, ale i do ambulance, která byla otevřena 28. března pro uprchlické děti. Ty sem přicházejí nejčastěji s respiračními nebo průjmovými problémy, dalším úkonem v této ordinaci je posudková činnost a potvrzení formuláře pro přijetí do škol a školek,“ informuje tisková mluvčí Veronika Plachá. Svého Kryštůfka má nyní doma přes 45 tisíc dětí.