Baťovka pomáhá předčasně narozeným dětem na Ukrajině

ZLÍN – Zlínské Perinatologické centrum se spolu s organizací Nedoklubko zapojilo do pomoci neonatologii na Ukrajině. Hmotná pomoc teď míří do nemocnic v Sumě, Dněpru, Záporoží, Charkově a dalších měst na východě země.

Po válce na Ukrajině se dramaticky změnil život milionů lidí. Mezi nejzranitelnější přitom bezpochyby patří matky s dětmi. „Zakoupili jsme sušená i tekutá mléka pro donošené a nedonošené novorozence a kosmetiku na ošetřování kůže novorozenců v celkové hodnotě téměř 76 000 korun,“ přiblížila Marcela Pumprlová, staniční sestra ze zlínského novorozeneckého oddělení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K rychlé akci se neváhali připojit i žáci 3. Základní školy v Holešově. Paní Iveta Dvořáková, vychovatelka ve školní družině, společně s dětmi zajistila jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, sušená mléka pro novorozence a mnoho dalšího. „Děti prokázaly neuvěřitelnou míru solidarity,“ vyzdvihla Marcela Pumprlová.

Darovaný materiál převezl pan Martin Halašta ze Zlína do Prahy, odkud směřuje na Ukrajinu do osmi nemocnic s neonatologickou péčí. „Jedná se o pomoc cílenou a velmi potřebnou,“ dodala Pumprlová.

Foto: KNTB
Foto: KNTB
Foto: KNTB