Internetový predátor zneužíval nezletilé dívky, jedna z obětí dokonce otěhotněla

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Policisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže z Kroměřížska, který se přes falešný internetový profil seznamoval s nezletilými dívkami. Postupně s nimi navázal intimní vztah, přičemž s jednou přechodně žil. Za pohlavní zneužití a ohrožování výchovy dítěte mu hrozí až 8 let za mřížemi.

Obviněný muž si vytvořil falešný profil na seznamce, kde si ubral jedenáct let. Tam se také seznámil s nezletilou dívkou. „Využil důvěřivosti a nezralosti dívky a vytvořil si s ní partnerský vztah. Věděl, že poškozená nemá ještě patnáct let, přesto došlo na konci února k nechráněnému pohlavnímu styku,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vztah s nezletilou navázal i přesto, že si pár dní předtím převzal usnesení o zahájení trestního stíhání rovněž kvůli pohlavnímu zneužití a ohrožování výchovy dítěte. „Od května loňského roku totiž navázal intimní partnerský vztah taktéž s nezletilou, který trval do února letošního roku. Přechodně s ní sdílel domácnost v pronajatém bytě a na ubytovně. Minimálně jednou došlo k pohlavnímu styku, v důsledku čehož poškozená otěhotněla. Okolí uváděli v omyl, že je dívka plnoletá,“ vylíčila Balášová.

Falešný profil na seznamce však nebyl jeho jediným. Pod další identitou vystupoval na sociální síti, kde měl mezi přáteli dívky, kterým ještě nebylo patnáct let. „Kriminalisté na případu i nadále pracují a prověřují všechny okolnosti,“ dodala Balášová.