Policisté hledají pytláky, kteří na Českobudějovicku zastřelili dvě vydry

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Kriminalisté z Českých Budějovic pátrají po pachateli, nebo pachatelích, kteří pravděpodobně v měsíci březnu zastřelili dvě vydry u obce Komařice. Podle informací policie je pachatel zastřelil na rybníce. Vydry patří mezi chráněné živočichy. 

V pondělí muž, který kolem rybníků venčil psa, nalezl v rákosí těla dvou vyder. Vše oznámil policistům, kteří si na místo přivolali specialisty. „Předběžným ohledáním zemřelých živočichů byla na jejich tělech objevena střelná zranění. Obě zvířata si převzali k provedení pitvy,” popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zvířata byla podle slov Matznera mrtvá asi dva až tři týdny. Pachatel je pravděpodobně zastřelil na rybníce. Odstřelem vyder byla způsobena škoda přes 90 000 korun.

„Zastřelení živočichové patří mezi chráněné druhy, které nelze lovit. Jejich odstřelem se tak neznámý pachatel dopustil trestného činu pytláctví a trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy,” dodal policejní mluvčí.

Na lince 158 přivítají policisté jakékoliv informace k tomuto případu.