Silničáři pokračují v opravách mezi Ostrovem a Křižanovem, řidiče čekají omezení

OSTROV NAD OSLAVOU – Opravy silnice I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem jsou po zimě opět obnoveny. Úsek bude průjezdný kyvadlově, frézování na průtahu obcí Jívoví, které silničáři zahájili tento týden, si ale vyžádá převod na objízdnou trasu.

Opravy úseku o délce 10,6 kilometrů mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem započaly v loňském roce. „Od první poloviny února jsme již využívali příznivého počasí a postupně v jednotlivých částech pracovali na odvodnění této komunikace I/37. S úplným začátkem nové stavební sezóny tedy zahajujeme i současnou opravu povrchu,“ uvedl mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Jako první začalo v pátek 1. dubna frézování průtahu Ostrovem nad Oslavou o délce zhruba 700 metrů. Provoz je zde řízen kyvadlově semafory. V pondělí 4. dubna zahájili silničáři frézování na průtahu obcí Jívoví, kde budou opravovat cca 1300 metrů. Zde budou práce probíhat za úplné uzavírky s převedením dopravy na značenou objízdnou trasu.

Další oprava silnice I/37 proběhne podle výsledků předchozí diagnostiky. „Kde budou po odfrézování stávajícího asfaltového souvrství zjištěny další lokální poruchy, budou provedeny případné lokální sanace s odstraněním části podkladní vrstvy a její reprofilací a zhutněním,“ dodal Martin Buček. Upraveny budou i okolní svahy, dojde na výměnu svodidel. Pokračovat bude odvodnění komunikace.