Maminky se teď budou v kroměřížské porodnici cítit jako doma

Foto: Zlínský kraj

KROMĚŘÍŽ – Porodní sály v Kroměřížské nemocnici prošly rozsáhlou osmiměsíční rekonstrukcí. Maminky se nyní mohou těšit na nově vybavené pokoje a příjemné domácí prostředí.

Na maminky čekají tři samostatné porodní boxy, přičemž dva z nich jsou vybaveny vanou pro porod do vody. Pro tatínky je zas připravena odpočinková místnost, kde si budou moct i uvařit kávu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nemocnice se prostřednictvím modernizace snaží vytvořit maximální pohodlí a komfort připomínající domácí prostředí. „Chtěli jsme vytvořit takové zázemí, ve kterém se budou maminky cítit dobře a bude jim to co nejvíce připomínat domov. Věřím, že se nám to povedlo a maminky u nás budou opravdu spokojené,“ přeje si primář gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Vacula.

Slavnostního otevření oddělení se zúčastnil i hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. „Díky této modernizaci může Kroměřížská nemocnice poskytovat špičkovou péči. Věřím, že se tady bude líbit nejen maminkám, ale také lékařům a sestřičkám, kteří tady pracují,“ řekl hejtman.

Náklady na rekonstrukci přesáhly 12 milionů korun. Vybavení za 10 milionů nemocnice pořídila v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Foto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj