Šofér se 2,5 promile naboural co se dalo a způsobil škodu přes 200 tisíc korun

foto: Policie ČR

HRADECKO – Na toto pondělí jistě dlouho nezapomene devětačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Fabia. Policisté museli vyrazit krátce před osmou hodinou večerní k jeho bouračce na Masarykovo náměstí v Novém Bydžově a nestačili se divit.

Mu vyjížděl z kruhového objezdu a najel na pravý obrubník, poté opět sjel na silnici. Následně na výjezdu do Dukelské ulice najel na obrubník středového ostrůvku, který poškodil. Pak z něj sjel zpět na silnici a vjel na parkoviště. Tam narazil do zaparkovaného Audi, které bylo nárazem doslova odhozeno na lavičku a odpadkový koš.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejen opilý řidič se zranil, ale také jeho spolujezdec. Policistům se odmítl podrobit dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, lékařský odběr krve však absolvoval. „Službu konající lékař ho na záchytné protialkoholní stanici ponechal do vystřízlivění. Rozbor krve prokázal přítomnost alkoholu a to 2,5 promile. Policisté na fábii odhadli škodu na 20 tisíc, na audi 200 tisíc a na ostatních věcech 5 tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Řidiče bude obviněn za řízení pod vlivem alkoholu, za což ho může čekat tučná pokuta, zákaz řízení, nebo pobyt za mřížemi v délce od 6 měsíců do 3 let.