V areálu bývalé Zbrojovky vyroste škola, město vypíše soutěž na její podobu

Foto: MMB

BRNO – Areál bývalé Zbrojovky prochází výraznou proměnou, plánuje se zde moderní městská čtvrť, v níž nesmí chybět škola a školka. Na tyto dvě budovy vypíše město urbanisticko-architektonickou soutěž, ze které vzejde vítěz.

„Je neuvěřitelné, jakou proměnou areál bývalé Zbrojovky prošel. Ještě před několika lety se jednalo o jednu z největších zanedbaných lokalit v centru města, nyní zde díky soukromému investorovi postupně vznikne nová čtvrť. Aby byl projekt komplexní, je potřeba v daném území zabezpečit i nezbytnou veřejnou vybavenost, jako je mateřská a základní škola,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Budoucí mateřská škola by měla být složena ze dvou tříd, základní škola bude 27třídní. Předmětem soutěže bude i řešení okolí škol. Architekti se zaměří na přilehlá veřejná prostranství a nástupní prostor prodlouženého podchodu židenického nádraží. Ohled bude brán i na plánovanou výstavbu polyfunkčního domu a sportovně-relaxačního centra. Vyhlášení soutěže je plánováno na červen, výsledky se město dozví v listopadu. Náklady se vyšplhají na 3,7 milionu korun, které bude financovat Brno a Nová Zbrojovka.