Přerované se můžou těšit na velikonoční jarmark. Město slibuje, že bude pestrý a veselý

Ilustrační foto Shutterstock

PŘEROV – Na Boží hod velikonoční v neděli 17. dubna zaplní přerovské Horní náměstí jarmareční krámky. K vidění bude také ukázka dobových řemesel, vystoupení muzikantů, tanečníků či šermířů. Velikonoční jarmark začne v deset ráno a potrvá do čtyř odpoledne.

Prodejci, kteří se už teď do Přerova chystají, nabídnou originální ručně vytvořené výrobky a jarní dekorace, chybět nebude ani jídlo a pití. A k dobré pohodě přispěje i doprovodný program. „Historický šerm divákům předvedou tři skupiny – Nuntius Regis ze Želetavy, vsetínský Valmont a Markus M, který je zástupcem domácí scény,“ předeslal ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček. Na místě bude také sokolník a diváci si mohou užít rovněž kulturní vystoupení Střediska volného času Atlas a Bios a taneční skupiny Isanda, která předvede orientální tance. „Pozvali jsme i přerovskou hudební skupinu Rabussa, která naladí diváky na příjemnou historickou notu – vládne bohatým repertoárem složeným z písní lidových i renesančních,“ doplnil ředitel Macíček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kromě tohoto jarmarku se mohou Přerované těšit na velikonoční farmářské trhy, které se uskuteční na Zelený čtvrtek – ve čtvrtek 14. dubna od 9 do 16 hodin na Masarykově náměstí. Ve stáncích budou rovněž jarní dekorace, ručně zdobené kraslice, budou se plést pomlázky a přijet by měli i prodejci s přísadou a zahrádkářskými výpěstky. Náměstí bude v tu dobu jarně naladěno – místo tu má mít originální kraslicovník, na jehož zdobení se budou podílet sami Přerované.