Projekt na porodnici v Bohunicích se blíží do finále

Foto: FNB

BRNO – Právě je dokončována projektová studie na gynekologicko-porodnickou kliniku v Bohunicích, již na konci měsíce by vedení mohlo dostat do rukou finální úpravu. Samotná stavba navazuje na rekonstrukci jídelny a stavbu Centra pro kardiovaskulární a transplantační chirurgii, které se přestěhuje z prostor v areálu Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Výstavba kliniky byla zpomalena pandemií covidu, jedná se ale o strategický projekt Ministerstva zdravotnictví, na který jsou vyčleněny dvě miliardy korun. V minulém roce vznikla první varianta studie, letos byl sestaven nový projektový tým a došlo k aktualizaci projektu. Po dokončení studie budou zahájeny práce projektanta na dokumentaci pro územní a stavební řízení. „Je připraveno výběrové řízení na technický dozor investora.  Kompletní projektová dokumentace včetně stavebního povolení a dokumentace provedení stavby by měl projektant dodat do srpna příštího roku, aby se mohl začít vybírat dodavatel stavby,“ dodává tisková mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ještě před stavbou kliniky dojde k rekonstrukci jídelny a k rozsáhlému archeologickému průzkumu, bude zahájena výstavba podzemního parkovacího domu, který bude zasahovat pod budovu nové porodnice a centra. Samotná porodnice by mohla být hotová do roku 2026.