Ze zříceniny dominantou města. Dům na rohu se poprvé představí veřejnosti

Vizualizace Domu na rohu: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Dům na rohu ve Valašských Kloboukách se pod rukama stavebníků změnil ze zanedbaného brownfieldu na nový klenot města. Jako moderní podnikatelské centrum se poprvé představí veřejnosti na Dni otevřených dveří, který se uskuteční v úterý 12. dubna mezi 16. a 19. hodinou.

Nedostavěná hrubá stavba ještě nedávno hyzdila nároží ulic Československé armády a 2. května. „Město Valašské Klobouky se rozhodlo situaci řešit, objekt odkoupilo a díky úspěšné žádosti o dotaci u Ministerstva průmyslu a obchodu ČR jej proměnilo v atraktivní budovu, která nabízí zázemí pro řadu podnikatelů. Aktuálně už je obsazená převážná většina prostor a první nájemci se stěhují do svých kanceláří,“ přiblížila starostka Eliška Olšáková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Dříve než se v Domě na rohu rozběhne plný podnikatelský ruch, rádi bychom veřejnosti nabídli možnost návštěvy a prohlídky stavby, která po rekonstrukci otevírá zcela novou etapu svého provozu,“ zve starostka.

Celkové náklady včetně projektové dokumentace se vyšplhaly na 27,1 milionu korun, přičemž 21,3 milionu korun pokryla dotace Ministerstva průmyslu a obchodu. Na odkup město vynaložilo 6,3 milionu korun.