Příští týden začne rekonstrukce lávky u průmyslovky

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Lávka u střední průmyslové školy technické je v nevyhovujícím stavu, město proto plánuje její obnovu za 20 milionů korun. Při stavebních pracích dojde k jejímu úplnému uzavření.

„Nedobrou kondici lávky, pocházející z roku 1970, potvrdily odborné mostní prohlídky. Projektant nastínil několik možností řešení. Ve hře byla rekonstrukce, ale i demolice s následnou stavbou nového mostu. Nakonec jsme se v souladu s názorem statiků rozhodli pro zachování stávající lávky a její obnovu,“ řekl starosta Jiří Růžička. Stavební práce budou rozděleny na tři části, a to na obnovu předmostí u průmyslovky, předmostí ze strany od Kolonky a obnovu tělesa samotné lávky. Obnoví se také schodiště, zábradlí, přilehlé chodníky a nájezdové rampy. Instalováno bude nové osvětlení. Stavba by měla skončit na přelomu listopadu a prosince a vyžádá si úplné uzavření lávky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.