Zájem o sdílená kola v Jihlavě překvapil. Registraci už má 1500 lidí

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – O sdílená kola, která od 1. dubna jezdí v Jihlavě, je velký zájem. Za pouhý týden se zaregistrovalo 1566 uživatelů a proběhlo 1238 výpůjček. Většina zájemců kola využila na krátký přesun do 15 minut.

Zájem o sdílená kola v Jihlavě předčil očekávání, což také dokládají statistiky firmy Nextbike, které kola v krajském městě patří. „Očekávali jsme, že v pěkných dnech bude na 250 výpůjček, což by odpovídalo asi 2, 2 výpůjčkám každého kola denně. Včera jsme však v Jihlavě zaznamenali 377 výpůjček. Na jedno kolo jsou to více než tři výpůjčky. To nám vyrazilo dech,“ řekl Dan Rambousek z firmy Nexbike.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Velký zájem o sdílená kola potěšil i radního Jaroslava Vymazala: „Jsem rád, že přestože jsou tu kola tak krátkou dobu, našla si už tolik uživatelů. Věřím, že jejich počet bude i nadále stoupat, a místo abychom na přejezd krátkých vzdáleností využívali auta, bude řada z nás jezdit právě na kolech.”

Jihlavané mají aktuálně k dispozici 112 mechanických kol na více než 50 stanovištích. Kola mají osm rychlostí a jsou vyrobená tak, aby vydržela jakékoliv počasí. Mají bytelnou konstrukci, nízký nástup, bezpečnostní prvky a košík na odložení tašky nebo nákupu. Video návod, jak si sdílené kolo zapůjčit, najdete ZDE.

Jakékoliv připomínky, ať už k samotným kolům nebo k rozmístění stanovišť, mohou zájemci psát přímo do aplikace v mobilu nebo na email servis@nextbikeczech.com.

Období od 1. do 7. dubna

Registrovaných uživatelů    1566

Aktivních uživatelů                 780

Celkový počet výpůjček       1238

Výpůjček do 15 minut           91 %