Muže na Kutnohorsku zastihl za volantem epileptický záchvat. Naštěstí kolem projížděla hlídka!

Zdroj: Policie ČR

KUTNÁ HORA – Policistům, kteří toho dubnového dne v dopoledních hodinách prováděli dohled nad silničním provozem v Čáslavi, se nezdála jízda řidiče octávie. Že by řídil opilý? Ukázalo se, že má vážné zdravotní komplikace.

Při projíždění ulicí Pražská směrem do centra hlídku upoutalo vozidlo značky Škoda Octavia, které přejíždělo z strany na stranu. Než stihli automobil zastavit, řidič zastavil sám, ale uprostřed silnice. Bylo zřejmé, že je něco špatně. Když vyběhli z vozu, zjistili, že muž prodělává epileptický záchvat.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Jeden z policistů ihned přivolal lékařskou záchrannou službu, druhý začal poskytovat první pomoc. Řidiči zpřístupnili dýchací cesty a vyprostili jej z auta na ulici, kde mu poskytli celkovou péči do příjezdu záchranářů. Strážníci čáslavské městské policie zatím odkláněli dopravu.

Díky včasnému zásahu a okamžitému poskytnutí první pomoci zachránili Pprap. Ondřej Soběslav a Tomáš Výborný devětatřicetiletému muži život.

VIDEO

Podpraporčíci Ondřej Soběslav a Tomáš Výborný