Nový záhon zkrášlí místo u kruháče

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – S nástupem jara začaly rozkvétat záhony, na kterých se začalo pracovat loni na podzim. V plánu je zkrášlování i dalších veřejných prostranství tulipány nebo narcisy.

Loni na podzim byly vysázeny u kruhového objezdu Slavie cibuloviny, které s nástupem jara již narostly. Kolemjdoucí si mohou všimnout různých druhů narcisů, převážně žlutých, ale také s bílými květy. Záhony zdobí i prostory u nádraží nebo v Malých lázních. Město hodlá ve zkrášlování veřejných prostranství pokračovat i nadále, v plánu jsou záhony na Parkánech, u čerpací stanice Benzina nebo u Bílé Růže. „Vysazené směsi cibulovin se v plné kráse předvedou koncem měsíce dubna a v měsíci květnu, dle počasí i v červnu. Po jejich odkvětu bude třeba vyčkat, než listy rostlin zcela zežloutnou, cibule tak naberou dostatek živin pro kvetení v dalším roce, a teprve poté se plocha výsadeb poseče společně s trávníkem,“ dodává za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.