Pomozte zlepšit krajské město! Tvoříme Zlín čeká na vaše nápady

Díky participativnímu rozpočtu vzniklo například veřejné tábořiště na Jižních Svazích. Foto: město Zlín

ZLÍN – Ve Zlíně odstartoval pátý ročník participativního rozpočtu Tvoříme Zlín. V rámci něj mohou sami Zlíňané přicházet s nápady, které zlepší veřejný prostor krajského města. Vítězné návrhy určí lidé v pozdějším hlasování.

Zlíňané mohou navrhovat dva druhy projektů, a to malé projekty s rozpočtem do půl milionu korun a velké projekty s rozpočtem do 1,5 milionu korun. Zapojit se mohou nejen lidé s trvalým bydlištěm v krajském městě, ale i ti, kteří zde „jen“ bydlí, například studenti. Podmínkou je dosažení minimálního věku 15 let. Návrhy je třeba zaslat do konce května. Podrobná pravidla a kontakty zájemci naleznou na webu Tvoříme Zlín.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Návrhy se bude během léta zabývat pracovní skupina složená ze zaměstnanců magistrátu, kteří prověří, zda jsou projekty uskutečnitelné. Na podzim se všechny představí veřejnosti a lidé budou moct v hlasování vybrat vítěze.