Po penězích šel s nožem v ruce. Jednadvacetiletého mladíka obvinili policisté z loupeže

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHLAVA – Až deset let za mřížemi hrozí mladíkovi, který se na konci března dopustil v Jihlavě loupežného přepadení. Nožem ohrožoval neznámého muže, aby si vynutil vydání finanční hotovosti. Policisté mladíka obvinili z trestného činu.

K přepadení došlo v úterý 29. března kolem deváté hodiny večer na lavičce v ulici Brněnská poblíž obchodního domu v Jihlavě. „Jednadvacetiletý muž v úmyslu získat finanční hotovost přiložil ostří nože poškozenému do oblasti krku a požadoval vydání veškeré finanční hotovosti. Poškozený muž z obavy o svůj život a zdraví peníze vydal. Vznikla mu tak škoda ve výši jeden tisíc korun,“ uvedl koordinátor prevence kriminality Martin Hron.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Mladý muž z Jihlavska není žádný svatoušek, soudně trestán byl už v minulosti. Nyní jej policisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže a hrozí mu tak dva až deset let za mřížemi. Případ kriminalisté dále vyšetřují.