Erik Knirsch bude odpočívat na čestném místě ústředního hřbitova

Ilustrační foto

BRNO – Osobnosti brněnského hudebního života podaly žádost o uložení ostatků Erika Knirsche na Ústřední hřbitov v Brně. Rada města jejich žádosti vyhověla, dirigent bude pochován ve skupině hrobů H5E, na čísle 27.

Dirigent, skladatel, aranžér a nositel Ceny města Brna i Ceny Jihomoravského kraje Erik Knirsch zemřel 9. července 2018 ve věku 90 let. Svůj první big band založil rodák z Ostravy Erik Knirsch v roce 1949 při studiu na brněnské konzervatoři. A tehdy se začala rodit legenda české swingové a taneční hudby, v jejíž kapele, která vyprodávala brněnské hudební sály, začínali svou pěveckou kariéru například Eva Pilarová nebo Milan Chladil. Hudební dění nejen v Brně pak kapelník Knirsch sedmadvacet let spoluvytvářel a rozvíjel v čele rozhlasového Orchestru Studia Brno. „Po právu tak spočine po boku dalších významných osobností na čestném pohřebišti Ústředního hřbitova města Brna,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hrob zafinancuje město, které se stane i jeho vlastníkem. Odbor kultury zpracuje výtvarný návrh náhrobku, zajistí také jeho vybudování poté, co se vzhledem budou souhlasit pozůstalí. O údržbu pietního místa se bude starat Odbor životního prostředí.