Město získalo pozemky, o které usilovalo léta

HRADEC KRÁLOVÉ – Po dvaceti letech se podařilo získat místo, které by mělo posloužit jako propojení mezi dvěma obchodními zónami. Pokud vše půjde podle plánu, práce by mohly být dokončeny do dvou let od získání stavebního povolení.

Městu se v posledních dnech podařilo vykoupit strategicky výhodné pozemky na Pražském Předměstí, o které usilovalo přes dvacet let. V plánu je vybudovat propojení mezi dvěma obchodními zónami, práce budou rozděleny do dvou částí. První bude uskutečněna ještě v tomto roce, dojde na autobusové zastávky, cestu pro pěší i cyklisty. O tuto fázi se postará soukromý investor, město se zapojí do fáze druhé, ve které půjde o napojení silnice do okružní křižovatky u obchodní zóny Tesco. Částka za dotyčné pozemky se pohybovala ve výši okolo dvou milionů korun. „Propojení těchto zón přinese několik výhod. Bude možné zajistit přímý provoz městské hromadné dopravy a zajistí se tak lepší obslužnost obchodní zóny. Zároveň dojde díky novým stezkám ke zvýšení bezpečnosti cyklistů a chodců,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.