Sanace skály mezi Krumlovem a Větřním postupuje. Omezení by mohla skončit dřív

Sanace skály mezi Krumlovem a Větřním postupuje rychle, hlavní práce by mohly skončit do konce června (foto Kristýna Halabicová, město Český Krumlov)

ČESKOKRUMLOVSKO – Od začátku března probíhají práce na sanaci skalního masivu nad silnicí z Českého Krumlova do Větřní. Na úseku je omezen provoz na jeden jízdní pruh, dopravu řídí semafory. Práce ale postupují rychle, omezení dopravy by tak mohlo skončit už na konci června namísto v září, jak bylo původně v plánu.

Sanační práce na skále u frekventované silnice II/160 na trase z Českého Krumlova do Větřní pokračují rychleji, než bylo plánováno. Provoz je nadále řízen světelnou signalizací, která vzhledem k současným intenzitám provozu dostačuje a řidiči tak netráví ve frontách příliš dlouhou dobu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pracovní prostor na silnici je už zkrácený o zhruba 100 metrů oproti původnímu rozsahu a dopravní omezení směřující provoz kyvadlově jen do jednoho jízdního pruhu by mělo skončit do 30. června 2022. „Další práce už budou probíhat za plného provozu pouze s drobným omezením na okraji silnice či snížením rychlosti. O letních prázdninách, kdy je silnice vytížena přepravou vodáků a turisty směřujícími na Lipno, by tak sanační práce už neměly dopravu komplikovat,” uvedla mluvčí radnice Petra Nestávalová.

„Řidičům, kteří využívají tuto trasu k jízdě na Lipno od Českých Budějovic, doporučujeme s ohledem na zdržení v místě stavby využít trasu po silnici I/39 přes Černou v Pošumaví, nebo lépe silnici E55 (I/3) do Dolního Dvořiště a dále do Vyššího Brodu,“ uvádí starosta Dalibor Carda. Stejně tak při jízdě na Lipno ve směru od Prahy se lze vyhnout Českým Budějovicím i Českému Krumlovu, a to jízdou po trase Netolice – Lhenice – Horní Planá.

V případě, že by se intenzita provozu v místě stavby stupňovala a tvořily se neúměrně dlouhé kolony, je Jihočeský kraj ve spolupráci s městem Český Krumlov připraven zajistit alternativní řešení a dočasné odklonění části dopravy mimo tuto silnici.