Valašské Klobouky představily nové podnikatelské centrum

Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Opravený Dům na rohu zažil v úterý svou premiéru. Ze zdevastovaného brownfieldu se veřejnosti představil jako nové podnikatelské srdce Valašských Klobouk. Zabydlovat se tu začali první nájemníci.

Přízemí budovy tvoří plochy k dlouhodobému pronájmu a druhé a třetí podlaží nabízí celkem šestnáct kanceláří. Čtvrté podlaží je určeno ke krátkodobým pronájmům, například na školení, semináře, přednášky či akce. Na pobytové střeše, která je přístupná po venkovním schodišti, si budou moci nájemci kromě vyhlídky užívat také odpočinku v relaxační zóně. V technickém zázemí nechybí kolárna a směrem do dvora malé pobytové atrium.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Prostor bude pro širokou veřejnost v provozu od 1. června. „Dům na rohu bude fungovat v režimu podnikatelského inkubátoru, takže zasídlené firmy budou muset splňovat určitou odvětvovou klasifikaci činností dle CZ NACE. Celý objekt by se měl profilovat jako zázemí pro inovační podnikání a firmy,“ představil Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra, které bude mít Dům na rohu ve správě.

Dvouletá rekonstrukce vyšla na 27 milionů korun

Kompletní rekonstrukce odstartovala v roce 2020 poté, co zchátralý objekt město odkoupilo. Začalo se demolicí části střešní konstrukce a krovů, některých vnitřních příček a dále všech dveří, okenních výplní a dalších součástí stavby, které byly v havarijním stavu. Následně se přikročilo k posílení základů, celkové hydroizolaci a chemické injektáži proti pronikání vlhkosti. Provedlo se zateplení a fasáda. V interiéru vyrostlo nové schodiště i výtahová šachta a mezi 3. a 4. podlažím byl staticky posílen strop. Dům se napojil na veškeré inženýrské sítě a dostal novou elektroinstalaci a zdravotechniku. Na jednotlivých patrech pak vznikly kuchyňky a sociální zařízení včetně sprch. Navázaly nové podlahy, okenní a dveřní výplně i prosklené dělicí příčky. V horním podlaží a také na terase byla položena dubová podlaha.

„Projekt jsme zrealizovali díky dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Celkové náklady této investiční akce přesáhly 27 milionů korun, z nichž dotace činila přes 21 milionů,“ přiblížila starostka Eliška Olšáková a dodala, že na odkup budovy město vynaložilo 6,3 milionu korun.

Foto: město Valašské Klobouky
Foto: město Valašské Klobouky
Foto: město Valašské Klobouky
Foto: město Valašské Klobouky
Dům na rohu před rekonstrukcí. Foto: město Valašské Klobouky