Pozor na alkohol, rychlost a sváteční řidiče! Zvýšená kontrola na silnicích potrvá až do pondělí!

Zdroj: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Policisté budou v průběhu všech dubnových svátečních dnů dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Zaměří se především na alkohol u řidičů, používání bezpečnostních prvků, technický stav vozidel, dodržování povolené rychlost.

V tomto období vyráží lidé na své chaty a chalupy, na výlety nebo za rodinnými návštěvami. Určitě mezi nimi nebudou chybět ani svátečních řidiči, kteří za volant svých vozů nesedají každodenně. Buďme proto tolerantní, ale také ve střehu.

Velikonoční období se spojuje často i s vyšší konzumací alkoholu a někdy i omamných látek. Bohužel to mnohým nezabrání usednout za volant. Někdy spíš naopak. Alkohol u chodců a cyklistů je ovšem stejně nebezpečný jako u řidičů motorových vozidel. Pokuta může být v takovém případě i lepší variantou. Jako nejslabší účastníci silničního provozu jsou velmi často zraněni a usmrceni.

Policisté zase a znovu upozorňují, abychom dbali ve zvýšené míře dbejte své bezpečnost. Chodce varují, aby byli vždy dobře osvětleni a vybaveni reflexními prvky na svém oblečení.

Buďme k sobě na cestách maximálně ohleduplní a tolerantní, předvídejme ale případné chyby ostatních. A nezapomínejme řádné zabezpečit svá vozidla a nenechávat v nich raději žádné cennosti. Zloději na velikonoční svátky určitě ohledy brát nebudou.

Před odchodem od vozidla proto zkontrolujte i uzavření všech oken, včetně střešního, motorového a zavazadlového prostoru a uzavření a uzamčení všech dveří vozidla. Aktivujte všechna zabezpečovací zařízení. Vozidlo zabezpečte i tehdy, vzdalujete-li se od něj třeba jen, abyste vyložili nákup.

Tak šťastné cesty a nenechte si ničím zkazit Velikonoce.

Foto: Depositphotos