Řidiči, dejte pozor na zvýšené kontroly o velikonočních svátcích. Opilí řidiči zavinili nehody

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Již od začátku velikonočních prázdnin ve čtvrtek se v terénu na silnicích Jihomoravského kraje pohybuje zvýšený počet policistů, kteří kontrolují řidiče. Podařilo se jim díky tomu zajistit několik opilých řidičů a 14 migrantů ve věku od 18 do 47 let původem ze Sýrie.

Již ve čtvrtek policisté hlídající na jihomoravských silnicích řešili devět řidičů pod vlivem alkoholu, dva řidiči jeli pod vlivem drog. Ve třech případech byly návykové látky hlavní příčinou dopravní nehody. Největší hodnotu, téměř tři promile, ukázal přístroj muži na Vyškovsku, který si bez vědomí majitele vypůjčil dodávku. „Po té, co naboural dvě zaparkovaná auta, neunikl pozornosti policisty, který měl právě volno. Ten za ním vyrazil a zadržel ho do příjezdu kolegů. Škoda byla vyčíslena zatím na 100 tisíc korun, za ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užití cizí věci hrozí viníkovi tříletý trest odnětí svobody,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V pátek už policisté za první dva dny opatření evidovali šest dopravních nehod s účastníkem pod vlivem alkoholu, naštěstí bez tragických následků. Zatím zjistili 27 nepoučitelných řidičů s alkoholem, pod vlivem drog jelo šest řidičů. V poměrně hustém pátečním provozu přibylo jen 13 dopravních nehod řešených policisty. V podvečer zajistili jihomoravští policisté 14 migrantů ve věku od 18 do 47 let původem ze Sýrie. Jejich cesta skončila pravděpodobně u dálnice D2 mezi Blučinou a Měnínem. S nezbytnými procesními úkony pomáhají i policisté z jiných krajů. Dohlédnou také na návrat, který bývá nejsilnější v pondělí odpoledne.  Se silným provozem mohou řidiči počítat tradičně na hlavních tazích a na výjezdech či vjezdech do větších sídel. „Doporučujeme vyrazit s předstihem a věnovat se řízení. Při dojíždění do kolon nezapomeňte zapnout výstražná světla,“ připomněl Pavel Šváb.