Požár zachvátil pergolu ve Zlíně, plameny se šířily až na rodinný dům

ZLÍN – Oči pro pláč zbyly majitelům rodinného domu ve Zlíně. Přilehlou pergolu zachvátil požár a hrozilo, že se plameny rozšíří až na střechu domu.

Na zlínský Kudlov vyrazily ve tři čtvrtě na dvě ráno tři jednotky hasičů. „V době našeho příjezdu do ulice Bílá, byla pergola celá v plamenech a hrozil přenos požáru na rodinný dům. Ještě před naším příjezdem byla snaha uhasit požár s jedním hasicím přístrojem,“ uvedl Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Hasební práce jsme prováděli v dýchacích přístrojích. S pomocí několika proudů vody se nám podařilo požár uhasit a zabránit většímu poškození rodinného domu. I tak jsme majitelům domu museli poskytnout posttraumatickou péči členem psychosociálního intervenčního týmu. Museli jsme rozebrat část konstrukce střechy a vyhledat i uhasit další ohniska požáru,“ vylíčil Žemlička.

Požár se obešel bez zranění, zničil ovšem celou pergolu a poškodil i část střechy a zateplení domu. „Příčina požáru i výše škody zůstává ve společném šetření hasičů a policie, které bude pokračovat v dnešních dopoledních hodinách,“ dodal Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje