Velikonoční beránek se zatoulal a pobíhal zmateně po Brně

Foto: MPB

BRNO – Že strážníci natrefí v sobotu na pravého velikonočního beránka, na to si netroufali ani pomyslet. A přece, v Komíně jeden takový byl, utekl majiteli a toulal se po okolí.

Náhodný kolemjdoucí upozornil hlídku na pobíhající jehně, ta zjišťovala, komu mládě patří, byla však neúspěšná. Beránka proto spolu s odchytářem lapili, zabalili do deky a převezli do útulku městské policie. Pátrání po majiteli bylo nakonec úspěšné a ten si ho zanedlouho přijel vyzvednout.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V nesnázích se ocitla i káčata, která spadla do kanálu v Uhelné ulici. Strážníci přivolali kolegu z odchytové služby, který se za jejich asistence spustil hlavou do kanalizační šachty, kde v hloubce jednoho metru uvízla tři mláďata. „Pomocí odchytové tyče je poté vytáhl ven a v přepravním boxu odnesl k řece, kde je vypustil,“ dodává tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.