Město prodloužilo termín na nákup pozemků v Juřince

Foto: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Město nabízí celkem 21 pozemků v místní části Juřinka za cenu 2 300 korun za metr čtvereční. Jelikož se do prvního kola elektronické aukce nikdo nepřihlásil, bude prodloužena do 15. června.

„Podpora bydlení je naším dlouhodobým cílem. Letos jsme tak začali s budováním technické infrastruktury, mimo jiné kanalizace, vodovodu či komunikací, pro 21 rodinných domů v Juřince. Infrastruktura by měla být zkolaudována do konce roku 2023,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek. Minimální cena je stanovena na 2 300 korun za metr čtvereční, což by mělo pokrýt náklady za infastrukturu, které se vyšplhaly na 27 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V prvním kole se žádný zájemce neobjevil, termín pro odevzdávání přihlášek se tak posunuje na 15. června. Stavební parcely jsou k dispozici jen fyzickým osobám a uchazeč může koupit pouze jeden pozemek. Vyrůst zde mohou rodinné domy o jednom či dvou nadzemních podlažích s podkrovím a sedlovou nebo pultovou střechou, či jednopodlažní (bungalov) a dvojpodlažní domy s rovnou střechou řešenou jako vegetační.