Nová sportovní hala vyrůstá ve Žďáře. S několika sály, pro školy i veřejnost

Foto: Kraj Vysočina

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU –  Na ulici Studentská ve Žďáru nad Sázavou vzniká nová sportovní hala. Její stavba městu pomůže vyřešit nedostatek kapacit pro výuku tělesné výchovy na středních školách. Hotová má být v červnu příštího roku.

Nová budova nabídne nejen hlavní halu, ale i dva menší cvičební sály. Kromě studentů VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a Gymnázia Žďár nad Sázavou bude nové sportovní zázemí využívat i žďárská veřejnost a sportovní kluby. „Ve Žďáře funguje více než čtyřicítka sportovních klubů a spolků, díky kterým je sport ve městě dominantní a lidé si k němu umí najít cestu,“ uvedl starosta města Martin Mrkos.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Sportovní hala o půdorysu 55 na 47 metrů bude vysoká přibližně 11 metrů. „Hlavní objekt bude přizpůsoben pro provozování florbalu, basketbalu, volejbalu, házené a tenisu. K severní straně je k tělocvičně přisazen obdélníkový prostor sloužící jako lezecká stěna. K dispozici bude hned několik šaten s umývárnami, zázemí pro učitele, technické prostory, nářaďovny. Projekt počítá i se zázemím pro fandící veřejnost – galerií a kapacitou 60 diváků s výhledem do sportovní haly,“ popsal radní Kraje Vysočina Karel Janoušek.

Jak v tělocvičně, tak v malém i velkém cvičebním sále je navržena sportovní odpružená podlaha. Všechny sály budou zároveň obloženy akustickými panely. Venkovní úprava hlavního objektu umožní prorůstání popínavých rostlin, část střechy bude tzv. zelená. Bezbariérový objekt bude propojený se stávajícími objekty průmyslové školy.

Stavba nové sportovní haly přijde kraj na 136 miliónů korun včetně DPH. Více než dvaceti miliony korun ji podpoří i město Žďár na Sázavou.

Foto: Kraj Vysočina
Foto: Kraj Vysočina
Foto: Kraj Vysočina