Hned dvě vážné čtvrteční dopravní nehody se odehrály na Příbramsku. V jednom případě šlo o pád ultralightu!

Foto: HZS ScK

 

PŘÍBRAM – Pár minut před 18. hodinou ve čtvrtek 21. dubna došlo k dopravní nehodě na silnici číslo 118 za obcí Hluboš na Příbramsku.

Mezi obcemi Hluboš a Trhové Dušníky došlo k čelnímu střetu dvou osobních automobilů. Uvnitř jednoho zůstal zaklíněný řidič. Za necelých devět minut od vyhlášení poplachu byli hasiči na místě a ve spolupráci se zdravotníky začali s vyprošťováním zraněné osoby za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Zraněný řidič byl následně předán do péče zdravotnické záchranné služby, která k rychlejšímu transportu do nemocnice povolala vrtulník Letecké záchranné služby. Řidič z druhého osobního automobilu byl transportován do nemocnice pozemní cestou sanitkou. Po úspěšné záchraně obou řidičů se hasiči zaměřili na protipožární opatření na vozidlech a zajištění místa nehody.

Silnice číslo 118 byla po celou dobu zásahu uzavřena pro veškerou dopravu.

Foto: HZS ScK

Pád letadla vedle přistávací dráhy

Ještě dříve došlo ve čtvrtek odpoledne k pádu ultralightu. Ten se zřítil z malé výšky vedle přistávací plochy letiště Příbram mezi obcemi Drásov a Dlouhá Lhota. Nehoda si vyžádala dvě lehčí zranění.

Pilotem byl žák, ročník 1985, instruktorem muž, ročník 1956. Pravděpodobnou příčinou pádu byla ztráta rychlosti při přistávání,” informovala o nehodě policejní mluvčí Michaela Richterová.

V ultralightu se nacházely dvě osoby, které utrpěly lehčí poranění. Zároveň se z poškozeného stroje valil dým. Proto velitel hasičů nařídil provést protipožární opatření a zahašení počínajícího požáru. Společně s hasiči na místo přijela i zdravotnická záchranná služba, která si převzala oba zraněné. Byli převezeni do příbramské nemocnice.

 

 

Foto: HZS ScK

Vírník je něco jako vrtulník, ale na rozdíl od něj nemá poháněný rotor. Motor se totiž používá jen pro prvotní roztočení a nadále už se rotor pohybuje ofukováním okolního vzduchu.