Infopoint pro ukrajinské rodiny v Českém Krumlově se přestěhoval na novou adresu

Městský úřad Český Krumlov (zdroj město Český Krumlov)

ČESKÝ KRUMLOV – Infopoint pro pomoc ukrajinským uprchlíkům se z českokrumlovského městského úřadu přesouvá na novou adresu. Zároveň nový prostor bude sloužit i jako místo, kde se mohou ukrajinští občané setkávat a předávat si informace a zkušenosti, aby se ve městě lépe začlenili do běžného každodenního života.

V budově Centra pro pomoc dětem a mládeži v ulici T. G. Masaryka 114 v prvním patře, kde bude Infopoint od pondělí 25. dubna působit, „Ukrajinci zde mohou zjistit například, kde navštívit lékaře, v jaké blízkosti jsou školy a školky, jaké jsou možnosti nauky českého jazyka nebo kde sehnat práci,” uvedla referentka kultury a PR českokrumlovské radnice Kristýna Halabicová. Nadále bude také Infopoint fungovat jako spojka mezi městem a ukrajinskou komunitou. Zároveň ale prostor bude sloužit i pro předávání informací a zkušeností, které uprchlíkům mají pomoci s orientací v běžném životě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Lokalita místa nebyla zvolena náhodně. „Místo je dobře dostupné a disponuje venkovními prostory, které jsou oplocené, takže nebude problém pro maminky nechat na chvilku své děti venku, zatímco ony vyřídí vše potřebné. Městská organizace Centrum pro pomoc dětem a mládeži zároveň připravuje volnočasové a edukativní aktivity, pro které lze využít i přilehlý objekt nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bouda,“ vysvětluje Jan Lippl, tajemník městského úřadu a koordinátor pro pomoc Ukrajině ve městě.

Infopoint dosud zaregistroval a pomohl zhruba 350 uprchlíkům, kteří přišli do Českého Krumlova a blízkého okolí. „Nejvíce lidé potřebují pomoci s úřadem práce, školou, lékaři a samozřejmě s překladem,” doplnila Halabicová. Na novém působišti Infopointu se nadále dozvědí informace potřebné k vyřízení úředních záležitostí a nutné agendy pro pobyt, navíc ale zde získají i další poradenské a volnočasové služby nebo informace o jazykových kurzech.