Cyklobusy se vrací! Cyklisty začnou rozvážet už v neděli

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nejznámější turistické cíle Beskyd a Hostýnských vrchů budou letos pro cyklisty opět dostupnější. Dvě linky cyklobusů přiblíží hřebenové partie nejen zdatným sportovcům, na své si přijdou i rodiny s dětmi. Nastoupit můžete již 1. května.

Cyklisté se díky cyklobusům budou moct vypravit třeba na Pustevny, do Velkých Karlovic, na Bumbálku, rozhlednu Marušku, vrchol Kelčského Javorníku nebo Svatý Hostýn. Kapacitu mají 22 kol. Cena za přepravu kola cyklobusem nebo vlakem letos vyjde na 10 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Beskydy a Vsetínské vrchy

Cyklobusy vyrazí po Vsetínsku poprvé 1. května a jezdit budou až do 28. září. „O volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích, vyjede cyklobus v 8.35 z autobusového nádraží ve Vsetíně a přes Velké Karlovice a Bumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny v 10.17 , odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh,“ říká dopravní specialista společnosti KOVED Miroslav Fusek.

Po celé prázdniny, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko i v pracovní dny. „Ve všední dny vyjede autobus s přívěsem na kola v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se v 10.30 vrátí přes Velké Karlovice zpátky do Vsetína,“ představuje trasu Miroslav Fusek.

Hostýnské vrchy

Do Hostýnských vrchů budou cyklobusy jezdit od 12. června do 28. září, a to o víkendech a státních svátcích třikrát denně na trase Zlín – Troják – Tesák – Bystřice pod Hostýnem a zpět. Ze Zlína autobus vyjede ráno v 6.45, dopoledne v 10.20 a odpoledne ve 14.20, z Bystřice pod Hostýnem ráno v 8.25, v poledním čase ve 12.05 a odpoledne v 16.25. „Zájemci si tedy můžou zvolit celodenní nebo třeba jen půldenní výlet. Z Trojáku a Tesáku se cyklistům otevřou nejznámější hřebenové trasy v oblasti, z Bystřice je zase ideální vyrazit na horu, která dala masivu jméno – na Svatý Hostýn,“ připomíná dopravní specialista KOVEDu Radek Vašička.

O letních prázdninách pojedou cyklobusy po stejné trase i ve všední dny. Odjezd mají pravidelně v 7.40 a 12.30 ze Zlína a v 9.00 a ve 14.05 z Bystřice pod Hostýnem.