Opilé cyklistky vyrazily na půlnoční vyjížďku po cyklostezce, jedna skončila v nemocnici

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Neslavně dopadl výlet dvou žen na Slovácku, které se silně opilé vydaly potmě na kolech po cyklostezce. Při jízdě vedle sebe nezvládly řízení a způsobily si zranění. Oběma teď hrozí pokuta.

Cyklistky vyrazily uplynulou sobotu po cyklostezce mezi Nivnicí a Uherským Brodem. „Notně posilněné alkoholem jely vedle sebe a tak se stalo, že nezvládly řízení a jejich kola se střetla. Ženy spadly na cyklostezku, přičemž si způsobily zranění. Starší z nich převezli přivolaní záchranáři do nemocnice k ošetření,“ popsala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

U obou provedli policisté dechovou zkoušku. „U mladší vyšla hodnota 2,05 a u starší ženy 1,77 promile alkoholu,“ upřesnila Šabatová.

Nehodu nadále vyšetřují policisté. „Obě cyklistky porušily pravidlo bezpečné jízdy na kole tím, že jely vedle sebe, i když mají jet za sebou. Mimo jiné za jízdu pod vlivem alkoholu nad jedno promile hrozí pokuta i cyklistovi, a to ve výši 25 až 50 tisíc korun,“ uzavřela mluvčí.