Provoz na silnici I/3 zastavila čelní srážka škodovky a náklaďáku. Dopadlo to těžkým zraněním!

Foto: HZS ScK

BENEŠOV – Před patnáctou hodinou došlo v pondělí k vážné nehodě na silnici první třídy číslo tři nedaleko Bystřice. Hasiči museli vyprošťovat zaklíněné osoby z obou vozidel.

Mezi obcemi Bystřice a Olbramovice došlo k čelnímu střetu osobního a nákladního automobilu. K nehodě ihned vyrazili profesionální hasiči z Benešova spolu s dobrovolnou jednotkou obce Bystřice, specializovanou na zásahy u dopravních nehod. Okamžitě po příjezdu začali vyprošťovat zraněné osoby z vozidel, oba zranění skončili zhruba po deseti minutách v péči zdravotnické záchranné služby.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Pro vážně zraněnou osobu přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby, druhá byla do nemocnice převezena sanitkou.

K doklizení vozovky od trosek havarovaných vozidel byla povolána Správa a údržba silnic. Hasiči pomohli s naložením aut na vozidla odtahové služby, zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a spolupracovali při zajištění místa nehody.

Silnice I/3 byla v místě střetu po celou dobu zásahu uzavřena. Provoz se podařilo částečně obnovit v půl páté odpoledne.

Foto: HZS ScK