Čarodějnice se v Příbrami na Nováku budou slétat už ve čtvrtek! V kostýmech i bez!

Zdroj: MKC Příbram

PŘÍBRAM – Konec dubna patří pálení čarodějnic. V Příbrami se u této příležitosti pravidelně
koná akce v areálu Nového rybníka. V letošním roce proběhne setkání u ohně již ve čtvrtek 28. dubna.

Pálení čarodějnic je zvyk, který v průběhu let změnil svoji podobu. Dnes jde většinou o společenskou, zábavnou akci. Tu pro své občany pravidelně připravuje v areálu Nového rybníka také město Příbram.

Začátek akce je v 16.00. Novinkou letošního ročníku bude slet čarodějnic, který je naplánován na 16.30 ze zadní strany Bistra SeZaM.

Pro nejmenší příbramáčky bude bohatý program. Proběhne opékání špekáčků, zapálení hranice a čarodějnice. Vstupné bude zdarma.

Od 16.00 bude probíhat malování čarodějnických motivů na obličej a poté Vás roztančí animáci Areálu Nový rybník na oblíbené minidisco, které startuje v 17:30.

Připraveny budou také další stánky s doprovodným programem v režii Centra sociálních a zdravotních služeb nebo spolku Babíkov.

„Návštěvníci jsou na Čarodějnice na Nováku zváni už ve čtvrtek 28. dubna. Dřívější termín byl stanoven záměrně, aby každý měl příležitost navštívit více čarodějnických akcí,“ uvedl starosta Jan Konvalinka. Akci pořádá MKC Příbram a Sportovní zařízení města Příbram.

Více