Kolemjdoucímu vytrhl mobil, a ještě ho zranil. Hrozí mu deset let vězení

ilustrační foto

JIHLAVA – Pachatele loupežného přepadení, který okradl muže v Jihlavě a způsobil mu přitom zranění, zadrželi policisté jen pár hodin po činu. Provinilec skončil na záchytce a následně byl obviněn ze dvou trestných činů.

Loupežné přepadení se odehrálo v pátek 22. dubna kolem osmé hodiny večer v Jihlavě kousek od centra města. „Jednatřicetiletý muž se za použití násilí zmocnil mobilního telefonu patřícího napadenému muži. Na ulici za ním přišel a požadoval vydání peněz, při nesouhlasné reakci muže napadl, vzal mu telefon a z místa utekl. Napadený muž od něho mimo jiné utržil ránu pěstí do oblasti hlavy, zranění si vyžádala ošetření v nemocnici,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Policisté agresora ještě ten večer vypátrali na ulici Srázná. Muž byl opilý, dechová zkouška ukázala přes 1,5 promile alkoholu. „Jedná se o muže, který byl v minulosti již soudně trestán. Mobilní telefon, kterého se při loupeži zmocnil, chtěl zpeněžit a měla jej již další osoba,“ dodala mluvčí.

Zadrženého muže převezli policisté na záchytku k vystřízlivění a poté byl obviněn z trestných činů loupeže a výtržnictví. Nyní je stíhán na svobodě. Za uvedenou trestnou činnost může skončit až na deset let za mřížemi.