Organizátoři filmového festivalu představili dvojici letošních Young Stars

Jan Nedbal. Foto: archiv ZFF

ZLÍN – Jsou mladí, talentovaní a mají nadějnou hereckou budoucnost. To každoročně spojuje festivalové Young Stars, se kterými se návštěvníci mohou setkat při projekci filmů, na červeném koberci nebo při sázení festivalového stromu. Letos tento titul připadne Brigitě Cmuntové a Janu Nedbalovi.

Letošní festivalové Young Stars si v pátek 27. května v 9.30 zasadí strom v rozrůstající se festivalové aleji Univerzitního parku. Jan Nedbal a Brigita Cmuntová uvedou ve Zlíně projekce filmů, projdou se také po červeném koberci před Kongresovým centrem Zlín, zúčastní se autogramiády ve Zlatém jablku nebo budou hosty Vladimíra Kroce ve Festival Café na náměstí Míru.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Je příjemné být „young“ a ještě ke všemu „star“, směje se mladý herec

Jana Nedbala mohli diváci spatřit v seriálu Božena, kde ztvárnil Václava Bolemíra Nebeského. „Výrazně jsem jej zaznamenala také v koprodukčním snímku režiséra Petra Bebjaka Zpráva, kde hraje vězně v koncentračním táboře a pak také v nejnovějším filmu Tomáše Hodana Poslední závod,“ zdůvodnila volbu umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová. Na oba filmy se diváci mohou těšit během letošního festivalu.

Jan Nedbal přijal roli Young Star s humorem. „Příští rok už bych přijet nemohl, to mi bude 32 a vlastně už letos je to trochu na pováženou, jestli budu držet rekord historicky nejstarší Young Star zlínského festivalu, tak to zrovna nebude ten, se kterým se budu u piva vytahovat, nicméně ale ze srdce děkuji za pozvání. Je příjemné přijít si young a ke všemu ještě star,“ míní Jan Nedbal.

Ve Městě na řece vyšla nová hvězda

Přestože se Brigita Cmuntová sama za hereckou hvězdu nepovažuje, Markétu Pášmovou zaujala už v roli Elišky Toufarové v historickém seriálu První republika. „Byla to pro mě nová a přitom velmi zajímavá, výrazná tvář. Když jsem pak viděla koprodukční film producentky Julietty Sichel Město na řece, byla jsem si jistá, že vychází nová hvězda. Brigita je navíc velmi talentovaná zpěvačka a textařka, čímž zadání být Young Star plní na 100 procent a může být pro mladé skvělým vzorem,“ vysvětlila umělecká ředitelka.

Brigita Cmuntová. Foto: J. Petráková