Před brněnským klubem cizinci napadli jiného. V nemocnici podlehl zraněním

BRNO – Kriminalisté vyšetřují surový útok před hudebním klubem v Biskupské ulici v centru Brna. Dva cizinci tam napadli třetího. Zbitý muž svým zraněním v nemocnici podlehl.

Událost se stala v sobotu brzy ráno u hudebního klubu v Biskupské ulici. Hádka tří cizinců, kteří u nás žijí dlouhodobě, se změnila v brutální rvačku. Podle svědků napadený muž dostal několik ran pěstí, potom prý do něj útočníci kopali. Zraněného muže museli resuscitovat přivolaní policisté. Vážně zraněného muže si pak převzali přivolaní záchranáři. „Podařilo se nám obnovit jeho životní funkce, a pak jsme jej zaléčeného na řízené ventilaci v kritickém stavu předávali k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice U svaté Anny v Brně,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Policisté po pravděpodobných pachatelích začali okamžitě pátrat. Zatímco jeden z mužů se podle svědků vrátil do klubu, druhý z místa utekl. Podle popisu od lidí, kteří byli u klubu, se policistům podařilo podezřelého cizince nalézt. Ten se doznal k tomu, že měl před klubem konflikt. „Druhého z mužů nalezla hlídka přímo uvnitř klubu. Muži byli pod vlivem alkoholu. Oba muži jsou stíháni za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Jelikož ale zbitý muž v nemocnici zemřel, může se ještě změnit právní kvalifikace na ublížení na zdraví s následkem smrti,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. Celý incident natočily  kamery.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.