Přidejte se ke slavnostnímu otevření stezek do Chřibů. Po cestě potkáte i čarodějnice

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Zábavný výšlap u příležitosti otevření nové stezky do Chřibů spojený s pálením čarodějnic si mohou užít milovníci pohodových vycházek všeho věku. Na výletě je také čeká občerstvení, zábavný program pro děti a koncert bigbítové kapely.

Stezky Branou do Chřibů se slavnostně otevřou v sobotu 30. dubna ve 14 hodin v otrokovickém přístavišti. V tamním infocentru si účastníci mohou vyzvednout poukázky na dobroty z udírny, na pivo a nealko. Uplatní je v průběhu cesty buď v Horní hospodě v obci Žlutava, na hasičském hřišti na Nové Dědině nebo v cíli, kterým je obecní areál na Bělově. „V cíli všichni zájemci z řad účastníků pochodů obdrží účastnický diplom, děti navíc upomínkové předměty. Pro děti připraven skákací hrad a malování na obličej. Od 16 hodin bude hrát bigbítová kapela The Pohoda z Napajedel,“ přiblížil za organizátory Zdeněk Čík z Otrokovické BESEDY.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pokud si nechcete nechat ujít pálení čarodějnic, zastavte se v 16 hodin ve Žlutavě. Čarodějnice se slétnou za sokolovnou, odkud se vydají v průvodu na fotbalové hřiště, kde budou očekávané kolem 17. hodiny.

Tři značené trasy lákají na 22 kilometrů přírodou

Pomyslnou severní bránu do Chřibů tvoří tři značené trasy. Od lávky pro pěší u přístaviště u Baťova kanálu je možné se vydat po červené značce na Bělov nebo po oranžové na Žlutavu. Poté se dá napojit na žlutě značenou Stezku Nové Dědiny.

Na vzniku 22 kilometrů Stezek Branou do Chřibů od podzimu pracovali zástupci vedení města a obcí, Otrokovické Besedy a společnosti Mapujme.cz. Trasy jsou vedeny vesměs neprobádanou krajinou podhůří Buchlovských hor směrem na Bunč, odkud se větví řada turistických stezek pro pěší i cyklisty. „Mapa a další informace jsou na webu, podrobnější rady všem poskytnou pracovnice TIC v Otrokovické Besedě. V turistické sezóně také v infocentru v přístavišti, které se letos otevře právě v sobotu 30. dubna,“ řekl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.