Stavba havlíčkobrodského obchvatu bude pozastavena. Soud zrušil stavební povolení

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Práce na obchvatu Havlíčkova Brodu sice stále probíhají, ale stavba je v tuto chvíli bez stavebního povolení. Na základě žaloby jednoho z farmářů, který nesouhlasil s cenou za odkup a vyhrazoval se i k vlivu stavby na životní prostředí, Krajský soud v Brně stavební povolení zrušil.

Stavba havlíčkobrodského obchvatu je nyní za polovinou, z částky 1,6 miliardy byla proinvestována více než 1 miliarda. ŘSD ČR plánuje nejdříve identifikovat objekty, kterých se rozhodnutí soudu bezprostředně dotýká, a poté zváží, jak stavbu pozastavit. „V mezidobí se bude třeba vypořádat s vadami stavebního povolení, na které Krajský soud v Brně ve svém rozsudku poukazuje, abychom v co nejkratším termínu získali pravomocné povolení nové,“ sdělil mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Na stavebních objektech, kterých se rozhodnutí soudu netýká, budou práce i nadále v plném rozsahu pokračovat. „Nicméně riziko zpoždění stavby je aktuálně velice vysoké,“ dodal mluvčí. Podle původního harmonogramu by měl být obchvat zprovozněn na konci roku 2023.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR